Reklama

Reklama

Nowy pojazd strażacki uroczyście przekazany jednostce OSP w Wojtkówce. „Ten nowoczesny samochód bez wątpienia podniesie poziom bezpieczeństwa”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do kolejnej bieszczadzkiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej trafił nowy pojazd. To Volkswagen Crafter warty 300 tysięcy złotych. „Z czystą przyjemnością przekazuje Wam kluczyk do tego samochodu” – mówił podczas uroczystości Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Taki zakup jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności, ale także osób odwiedzających Bieszczady.

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojtkówce trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. To uterenowiony Volkswagen Crafter z napędem 4x4, silnikiem 2.0 TDI i mocy 177 km, którym jednocześnie na akcję może wyruszyć 6 strażaków. Na wyposażeniu samochodu są między innymi pneumatyczny maszt oświetleniowy, wyciągarka elektryczna, fala świetlna, ogrzewanie postojowe oraz radiostacja przenośna. Pojazd pełni spełnia także swoją rolę przy gaszeniu pożarów, gdyż posiada agregat gaśniczy wysokociśnieniowy oraz zbiornik z 300 litrami wody i 30 litrami piany gaśniczej.

Cieszę się, że nowy samochód trafił właśnie do Wojtkówki. Mimo że to jednostka znajdująca się poza Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym, to jak popatrzymy w różne statystyki to druhowie wykazują się ogromną mobilnością, dyspozycyjnością czy liczbą wyjazdów na akcje. Ten nowoczesny pojazd z profesjonalnym sprzętem bez wątpienia podniesie poziom bezpieczeństwa w gminie

- mówił Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Burmistrz słowa uznania skierował nie tylko pod adresem druhów jednostki OSP, ale także Emila Szmyda, komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, który dzięki swojemu zaangażowaniu pomógł w uzyskaniu dotacji i zakupie pojazdu.

Nowy Volkswagen Crafter kosztował 300 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a drugie 150 tysięcy złotych z budżetu gminy Ustrzyki Dolne. Dodatkowo za kolejne 50 tysięcy, gmina sfinansowała zakup garażu na nowy samochód i jego wyposażenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy