reklama

Nowe ścieżki biegowe w Bieszczadach. Fundacja Bieg Rzeźnika wyznaczyła 141 kilometrów nowych tras

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe ścieżki biegowe w Bieszczadach. Fundacja Bieg Rzeźnika wyznaczyła 141 kilometrów nowych tras - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności
reklama

Fundacja Bieg Rzeźnika, latem minionego roku wytyczyła i oznakowała 141 kilometrów ścieżek biegowych łączących istniejące szalki, ścieżki i dukty leśne w gminie Cisna oraz na szlaku granicznym na odcinku od Balnicy do Rabiej Skały. Trasy prowadzą śladami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów: Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka, Maratonu Bieszczadzkiego oraz Dychy na Jeleni Sok.

Trzy trasy mają wspólny start i metę w Cisnej. Na początek szalu zielonego można dojechać Bieszczadzką Kolejką Leśna z Majdanu. „Poziom trudności tras jest taki jak poziom trudności pozostałych bieszczadzkich szlaków. Zdarzają się dość ostre podejścia/zejścia, ale generalnie są to ścieżki dostępne dla każdego” – informuje Fundacja.

reklama

Trasy zostały oznaczone barwami

  • niebieską – trasa 11,5 km, pętla Cisna-Cisna, Bieg na Jeleni Skok,
  • zieloną – trasa 27,5 km, Balnica-Cisna, Rzeźniczek w swojej pierwotnej wersji,
  • pomarańczową – trasa 49,5 km, pętla Cisna-Cisna, fragment trasy Biegu Rzeźnika,
  • czarną – trasa 52,5 km, pętla Cisna-Cisna, trasa ultraMaratonu Bieszczadzkiego.

Dedykowane znaki na ścieżkach

W Cisnej, Balnicy i Przełęczy nad Roztokami dodatkowo ustawiono tablice informacyjne z planem tras. Kody QR odnoszące się do pliku GPX umożliwiają ściągnięcie trasy na urządzenia mobilne.

reklama

„Wierzymy, że poprowadzenie ścieżek trasami najpopularniejszych bieszczadzkich biegów spowoduje, że biegacze będą się na nich przygotowywać do udziału w bieszczadzkich imprezach biegowych. Przyjeżdżać na obozy sportowe, podejmować własne wyzwania pokonania tych tras. Liczymy na to, że z wytyczonych pętli skorzystają także piesi turyści, a szlaki te na stałe wpiszą się w program bieszczadzkich wędrówek” – dodają przedstawiciele Fundacji Bieg Rzeźnika.

Celem projektu jest nie tylko popularyzacja najciekawszych tras biegowych i umożliwienia korzystania z nich w trakcie imprez, ale również popularyzacja przyrodniczego i kulturowego potencjału pogranicza polsko-słowackiego oraz wyciągnięcie biegaczy-turystów na szlaki, które w sporej części leżą poza najbardziej uczęszczanymi i popularnymi destynacjami.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama