Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

MKS Ustrzyki Dolne w trudnej sytuacji. Beniaminek przegrywa mecz z Polonią Przemyśl - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Aktualności

Czarna seria MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne nadal trwa. Dzisiaj zespół prowadzony przez trenera Lecha Czaję przegrywając na własnym terenie z Polonią Przemyśl zanotował na swoim koncie piątą porażkę z rzędu.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Ustrzykach Dolnych, od pierwszych do ostatnich minut mogli oglądać bardzo emocjonujące spotkanie. Wszystko znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 11. minucie piłkę za linię bramkową posłał Harrison Perea Espana. Goście nie zamierzali odpuścić i szybko przystąpili do odrabiania strat. Mimo wielu starań przyjezdnych, defensywa Arłamowa pracowała na najwyższych obrotach. Gospodarze mieli również swoje sytuacje ale zabrakło skuteczności. Drogę do bramki rywala odnalazła jednak drużyna z Przemyśla, która w 39. minucie, za sprawą Kostiantyna Chernii doprowadziła do wyrównania. 2 minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy rezultat na 1:2 podwyższył Mateusz Kowalski.

Po zmianie stron, mimo ogromnej ambicji i walki ze strony gospodarzy, to przyjezdni byli skuteczniejsi. W 53. minucie drugiego gola w tym starciu zdobył Kostiantyn Chernii. Podopieczni Lecha Czaji za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Zadanie było trudne, jednak w 78. minucie udało się. Wynik na 2:3 podwyższył Oleg Moskalets. Chwilę później mogło być już 3:3 ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Walaszczyk, którego uderzenie dobrze wyczuł dobrze spisujący się Artur Kuźma. Ostatnie minuty to zdecydowane natarcie Ustrzyk Dolnych. Swoje szanse mieli między innymi Filip Fundanicz czy Paweł Ziemba. W 95. minucie wynik meczu ustanowił Kostiantyn Chernii.

Po 25. rozegranych kolejkach, MKS Arłamów Ustrzyki Dolne z 24 punktami plasuje się na 17. pozycji. Niestety sytuacja bieszczadzkiego reprezentanta IV ligi podkarpackiej staje się coraz trudniejsza. Następny mecz MKS zagra w Trześni z miejscowymi Czarnymi.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne – Polonia Przemyśl 2:4 (1:2)

1:0 Harrison Perea Espana 11’
1:1 Kostiantyn Chernii 39’
1:2 Mateusz Kowalski 43’
1:3 Kostiantyn Chernii 53’
2:3 Oleg Moskalets 78’
2:4 Kostiantyn Chernii 90+5’

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, (46’ Vladyslav Valihura) Hanson Kumah-Doe, Łukasz Bujak, Kacper Zięba, Mikołaj Szczurek, (86’ Daniel Rąpała) Filip Fundanicz, Paweł Ziemba, Kamil Walaszczyk, (41’ Oleg Moskalets) Harrison Perea Espana, (76’ Kacper Bielak) Sumara i (65’ Jędrzej Pilch) Radosław Macnar.

Polonia Przemyśl: Artur Kuźma, Krystian Solarz, Piotr Kuźniar, Stanislav Mykytsey, (65’ Patryk Andreasik) Mateusz Kowalski, (79’ Karol Walczyszewski) Mikołaj Jasiński, Krystian Kazek, (85’ Hubert Błahuciak) Jakub Głuszko, Marcin Babieczko, Bernard Stopa i Kostiantyn Chernii.