Reklama

Reklama

Międzynarodowe delegacje na podkarpackich przejściach granicznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

W minioną środę, na podkarpackich przejściach granicznych miały miejsce dwie ważne wizyty. Szef polskiego rządu wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej wspólnie spotkali się na przejściu granicznym w Korczowej. Chwilę po tym przejście w Medyce odwiedzili komisarze UE.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles’em Michelem wspólnie wizytowali przejście graniczne Korczowa-Krakowiec. W wydarzeniu uczestniczył również Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. Andrzej Popko oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

Podczas spotkania komendant przybliżył delegacji kwestie związane z ochroną granicy państwowej oraz odprawy granicznej. Podczas rozmów poruszono między innymi tematy pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz solidarności krajów UE.

Fot. BiOSG
Druga wizyta na granicy-polsko ukraińskiej miała miejsce na przejściu granicznym w Medyce. Komisarzy UE Ylvę Johansson (komisarz ds. wewnętrznych) i Janeza Lenarčiča (komisarz ds. zarządzania kryzysowego) powitał komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. Andrzej Popko. Komisarze zapoznali się z infrastrukturą oraz aktualnymi rozwiązaniami usprawniającymi odprawę graniczną. Następnie spotkali się z przedstawicielami organizacji humanitarnych oraz odwiedzili punkt recepcyjny. Wizyta miała na celu zapoznanie z bieżącą sytuacją związaną z napływem uchodźców i ocenę zakresu potrzebnej pomocy. W delegacji uczestniczył Bartosz Grodecki, podsekretarz Stanu MSWiA oraz Paweł Jabłoński, podsekretarz Stanu MSZ.

Zdjęcie główne: BiOSG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy