Reklama

Reklama

Memoriał Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Narciarstwie Alpejskim. Zawody odbędą się na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ustrzyki-narty.pl | Facebook

Memoriał Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Narciarstwie Alpejskim. Zawody odbędą się na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych - Zdjęcie główne

Stacja narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych | foto ustrzyki-narty.pl | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na stacji narciarskiej Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych odbędzie się pierwszy Memoriał Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Narciarstwie Alpejskim. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy.

Zawody zapalnowano na 29 grudnia na stoku stacji narciarskiej Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. Prawo startu mają wszyscy zainteresowani według kategorii wiekowych z podziałem na dzieci i młodzież do 18 roku życia (dziewczęta i chłopcy) oraz dorosłych od 18 roku życia (kobiety i mężczyźni). Zawodnicy zjadą trasą dwukrotnie, a najważniejsza będzie suma tych przejazdów.

Aby wziąć udział w zawodach trzeba wysłać zgłoszenie na adres mailowy: zawody.ud@gmail.com lub w przypadku mniejszej liczby uczestników dodatkowe zapisy odbędą się w dniu zawodów w godzinach 09:00-09:30 w biurze.

Program zawodów

  • 09:30 – 10:00 Odbiór numerów startowych
  • 10:10 – 10:30 Oglądanie trasy
  • 10:45 Start pierwszego zawodnika, pierwszy przejazd
  • Około 11:30 Start pierwszego zawodnika, drugi przejazd
  • Zakończenie zawodów około 20 minut po przejeździe ostatniego zawodnika drugiego przejazdu 

Biskup Niezłomny patronem zawodów w narciarstwie alpejskim

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 roku w Łubiankach Wyższych koło Zbaraża. Studiował w Seminarium Duchownym we Lwowie. Święcenia kapłańskie przyjął we lwowskiej Katedrze z rąk Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka. Rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii Złotniki koło Podhajec. W 1944 roku UPA wydała na Niego wyrok śmierci. Jednak dzięki ostrzeżeniu udało mu się zbiec do Lwowa, gdzie pozostał do 1945 roku jako wikariusz parafii św. Marii Magdaleny. Po wojnie zajmował się pracą naukową, między innymi podjął studia na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które zakończył doktoratem z filozofii. Wykładał w Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, równolegle pracował między innymi jako duszpasterz akademicki. W ostatnich latach przed przyjęciem sakry biskupiej był adiunktem na Wydziale Teologii KUL. 

W 1965 roku papież Paweł VI mianował Go ordynariuszem diecezji przemyskiej. Święceń biskupich udzielił mu w lutym 1966 roku w przemyskiej Katedrze Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski. Na zawołanie biskupie wybrał słowa „Deus Caritas” (Bóg jest Miłością). W 1991 roku Jan Paweł II wyniósł Biskupa Ignacego Tokarczuka do godności Arcybiskupiej, wyrażając publiczne uznanie dla Jego dokonań, a w marcu rok później ustanowił Go pierwszym Metropolitą nowopowstałej metropolii przemyskiej.

Zmarł 29 grudnia 2012 roku w Przemyślu. Został pochowany w krypcie archikatedry przemyskiej. 

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk był niestrudzonym inicjatorem i budowniczym ponad 400 kościołów i kaplic, erygował 220 nowych parafii. Autor programów duszpasterskich wychowujących do trzeźwości oraz ochrony życia ludzkiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy