Reklama

Marek Andruch odznaczony przez Andrzeja Dudę. „Za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Marek Andruch odznaczony przez Andrzeja Dudę. „Za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności lokalnej. Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej odznaczony został Marek Andruch, starosta powiatu bieszczadzkiego.

Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja, by podziękować wszystkim Państwu za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, dla Rzeczypospolitej - podkreślał Andrzej Duda. Prezydent dziękował samorządowcom za ostatni czas. – Zdaliście egzamin. Zobaczyliśmy coś, co nazywa się prawdziwą subsydiarnością – mówił, dodając, że ludzie w spontanicznym odruchu serca, przez nikogo niewzywani pojechali na granicę, by pomagać przybyszom z Ukrainy.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Marka Andrucha

Podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego.

W uroczystościach w Belwederze wziął również udział Marek Andruch, starosta bieszczadzki, który został uhonorowany przez Prezydenta Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej. Odznaczenia wręczono za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

Warto również odnotować, że Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono Andrzeja Olesiuka, starostę powiatu leskiego oraz Krzysztofa Zapałę, wójta gminy Olszanica.

Zdjęcie główne: Przemysław Keler / KPRP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE