Reklama

Reklama

Krościenko. Przy wjeździe do Polski posłużyli się fałszywymi wynikami testów covidowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krościenko. Przy wjeździe do Polski posłużyli się fałszywymi wynikami testów covidowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Do zdarzenia doszło 20 stycznia na przejściu granicznym w Krościenku. Cztery kobiety oraz mężczyzna – obywatele Ukrainy, zgłosili się do odprawy na wjazd do Polski. Podróżowali wspólnie samochodem. Jak przekazali funkcjonariuszom, jechali w celach turystycznych i na zakupy. Strażnik graniczny weryfikujący dokumenty od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości.

"Z przedstawionych zaświadczeń wynikało między innymi to, że testy wykonane we Lwowie 21 tycznia w godzinach popołudniowych, czyli kilkanaście godzin po prowadzonej właśnie kontroli granicznej" – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

O losie cudzoziemców zadecyduje sąd

Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze świadków, otrzymali odmowy wjazdu i zostali zawróceni na Ukrainę. Ostatecznie laboratorium, które rzekomo wystawiło zaświadczenia zaprzeczyło, aby kontrolowani cudzoziemcy kiedykolwiek wykonywali tam testy. Decyzję o konsekwencjach prawnych wykorzystania fałszywek podczas kontroli podejmie sąd.

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych 15 podrobionych dokumentów covidowych, w tym jeden certyfikat przedstawiony przez obywatela Polski. W 2021 roku ujawniono łącznie 17 takich dokumentów.

/BiOSG/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy