Reklama

Reklama

Krościenko. Bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali pojazd przewożący kradziony silnik. Dalsze czynności przeprowadzi policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Krościenko. Bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali pojazd przewożący kradziony silnik. Dalsze czynności przeprowadzi policja - Zdjęcie główne

foto Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas minionego tygodnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Krościenku ujawnili ma kierunku wyjazdowym z Polski pojazd przewożący kilkadziesiąt silników. Okazało się, że jeden z nich pochodzi z kradzieży. Do podobnych zdarzeń doszło także na przejściu granicznym w Medyce.

W minioną sobotę do kontroli w przejściu granicznym w Krościenku, w powiecie bieszczadzkim zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec, podróżujący ciężarówką, przewoził w przestrzeni ładunkowej kilkadziesiąt silników. Po nawiązaniu współpracy z niemieckimi służbami okazało się, że jeden z silników pochodzi z  utraconego pojazdu marki Volkswagen Tiguan. Ujawniony przedmiot o szacunkowej wartości blisko 5 tysięcy złotych zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Podobne zdarzenie miało miejsce 16 lutego na przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do kontroli zgłosił się 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował ciężarówką z cysterną. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ustalili, że cysterna jest poszukiwana przez włoskie służby. Pojazd o szacunkowej wartości 100 tysięcy złotych zatrzymano, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki ujawnili również kradzione podzespoły samochodowe. Części przewoził dostawczakiem  28-letni obywatel Ukrainy. Łącznie ujawniono 23 części samochodowe o wartości około 21 tysięcy złotych  pochodzące między innymi z lexusów utraconych na terenie Wielkiej Brytanii. Dalsze czynności w sprawie przeprowadzą specjaliści SG do walki z przestępczością samochodową.

Dwa dni wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi zatrzymali osobówkę marki Renault o szacunkowej wartości 20 tysięcy złotych W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że auto kierowane przez ob. Ukrainy jest w zainteresowaniu rodzimych służb w związku z kradzieżą zgłoszoną w Polsce. Zatrzymany pojazd oraz kierowcę przekazano policjantom

- dodaje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
 
Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ujawnili 11 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad milion zł. Natomiast wartość zatrzymanych, kradzionych części samochodowych wynosi ponad  25 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy