Reklama

Reklama

Kolejne mosty w Bieszczadach zostaną zmodernizowane. Prace będą prowadzone na terenie trzech gmin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Zarządu UMWP

Kolejne mosty w Bieszczadach zostaną zmodernizowane. Prace będą prowadzone na terenie trzech gmin - Zdjęcie główne

foto Kancelaria Zarządu UMWP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Baligród, Cisna i Komańcza. To gminy, na terenie których w najbliższym czasie powstaną nowe obiekty mostowe. Modernizacja tych obiektów ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy kierowców i pieszych.

Prace będą prowadzone wzdłuż dróg wojewódzkich nr 897 i 893. Celem inwestycji, oprócz powstania nowych obiektów mostowych, będzie odtworzenie na nich nośności do 30 ton oraz dobudowanie skrajni zwiększającej dostępność ciągów komunikacyjnych, ułatwiając tym samym wywóz drewna z terenów nadleśnictw i stopniowe wyeliminowanie utrudnień związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej.

W miejscowości Jabłonki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 wyremontowany zostanie most zlokalizowany nad potokiem o tej samej nazwie, z kolei w Wisłoku Wielkim, w gminie Komańcza odnowiony będzie obiekt przecinający potok Cylonowa. Ostatni z remontów dotyczy budowli w Kalnicy, w gminie Cisna.

Dzięki zwiększeniu nośności mostów oraz poszerzeniu ciągów komunikacyjnych, wywóz drewna z lasów nie będzie powodował utrudnień komunikacyjnych, korkowania przejazdów i całkowitego wyłączania z ruchu obiektów mostowych podczas prac związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej. Zmodernizowane mosty staną się też bezpieczniejsze 

– mówi wicemarszałek Piotr Pilch.
 
Prace będą realizowane od marca do listopada 2023 roku, a ich łączna wartość to prawie 4 miliony złotych. Dokładnie 3 460 814,10 złotych pochodzi z budżetu województwa podkarpackiego, z kolei 500 tysięcy złotych to dofinansowanie z Lasów Państwowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy