Reklama

Reklama

BiOSG. Nowi funkcjonariusze dołączyli do bieszczadzkiej "Watahy"

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, 15-osobowa grupa nowych funkcjonariuszy uroczyście ślubowała: „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”. Podczas apelu zachowano obostrzenia wynikające z reżimu sanitarnego.

biosg-nowi-funkcjonariusze
Fot. BiOSG
Ślubowanie, w asyście pocztu sztandarowego, odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz. Generał brygady Robert Rogoz pogratulował nowo przyjętym pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji, a także wyraził przekonanie, że pomimo trudnego czasu pandemii funkcjonariusze wzorowo wywiążą się ze stawianych przed nimi wyzwań. Szef podkarpackiej Straży Granicznej życzył funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia dalszych szkoleń oraz sukcesów w czekającej ich służbie.

Zobacz również: 30-lecie powołania BiOSG

Pośród piętnastoosobowej grupy nowo przyjętych jest ośmiu mężczyzn i siedem kobiet. Wszyscy, oprócz jednej osoby, pochodzą z Podkarpacia. Większość z nich uzyskało średnie wykształcenie. Już za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kurs podstawowy do ośrodka szkolenia w Lubaniu. Po zakończeniu szkolenia rozpoczną służbę na przejściach granicznych w Medyce, Korczowej lub w Budomierzu.

biosg-slubowanie
Fot. BiOSG
Warto wspomnieć, że w bieżącym roku do BiOSG zaplanowano przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie, rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły. Służbę w Straży Granicznej pełnić może osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, a w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat.

biosg-nowi-funkcjonariusze
Fot. BiOSG
Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność psychofizyczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.

Zródło: BiOSG

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy