Bieszczadzcy pogranicznicy wicemistrzami straży granicznej w biegach terenowych. Funkcjonariusze mieli do pokonania 30 i 10 kilometrów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Aktualności W Kumowej Dolinie, niedaleko Chełma w ostatnich dniach zorganizowane zostały Mistrzostwa Straży Granicznej w biegach terenowych. Podczas tego wydarzenia swoją dobrą dyspozycję zaprezentowali bieszczadzcy pogranicznicy zajmując drugie miejsce na podium.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z poszczególnych jednostek straży granicznej.   Zawodnicy do pokonania mieli 30 kilometrów, z kolei zawodniczki rywalizowały na nieco krótszym dziesięciokilometrowym dystansie. Szybkiego pokonania tras nie ułatwiały warunki atmosferyczne. Uczestnicy zmagali się z deszczem, a także trudnym, błotnistym terenem.

Mimo niesprzyjającej aury drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którą reprezentowali: st. chor. szt. SG Agnieszka Gaweł-Myczko, chor. SG Elżbieta Koczera, chor. SG Marcin Jakubik i st. sierż. SG Arkadiusz Krzesiński zajęła drugą lokatę na podium. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a na trzecim miejscu znalazł się Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG wystartowali również w kategorii open na dystansie 30 kilometrów. Trzecie miejsce wywalczył mjr SG Tomasz Skawiński, nieco niżej w klasyfikacji uplasował się kpt. SG Paweł Stańko.

Pomysł zorganizowania Mistrzostw Straży Granicznej w biegach na terenie Nadbużańskiego Oddziału SG nawiązuje do tradycji „biegów rozstawnych” organizowanych przez Korpus Ochrony Pogranicza.