Reklama

100 nowych miejsc pracy w Solinie. Poszukiwani specjaliści

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

100 nowych miejsc pracy w Solinie. Poszukiwani specjaliści - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Budowa nowej inwestycji Grupy PKL i PFR przebiega zgodnie z planem i dobiega już końca. Wszystko wskazuje na to, że latem tego roku turyści będą mogli skorzystać z nowej atrakcji jaką jest kolejka linowa z wieżą widokową i towarzyszącą infrastrukturą. 

Karczma, wieża widokowa, podpory i obie stacje kolei gondolowej zostały już wybudowane. Zamontowano też gondole, z których turyści będą mogli podziwiać Zalew Soliński, bieszczadzkie krajobrazy, a także - z zupełnie nowej perspektywy - zaporę na Sanie. 

Nowe miejsca pracy. Praca w Solinie

W związku z tą inwestycją zmienia się również rynek pracy. Dla mieszkańców okolicznych miejscowości przybędzie około stu nowych stanowisk pracy. Zatrudnienie znajdą tutaj wykwalifikowani pracownicy z branży turystycznej i gastronomicznej. 

Jak mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych

- W nowym ośrodku PKL w Solinie zatrudniliśmy już 15 osób na technicznych stanowiskach związanych z obsługą kolei linowej, a także na stanowiska kierownicze, usługowe, administracyjne i biura obsługi klienta. Wszyscy nowi pracownicy Grupy PKL są mieszkańcami podkarpacia. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ poprzez zapewnienie nowych miejsc pracy wpisujemy się w codzienność mieszkańców regionu oraz jego rozwój. Trwa właśnie rekrutacja pracowników ośrodka PKL Solina, dlatego zachęcamy do aplikowania i współpracy pełnej ciekawych wyzwań w wyjątkowej lokalizacji i firmie 

Nowa inwestycja to nie tylko rozrywka i szansa dla okolicznych biznesów

Zapewne nowa atrakcja dostarczy turystom niezapomnianej rozrywki, ale dla mieszkańców Soliny, Bieszczad, a być może i dla osób z pozostałej części podkarpacia może być szansą na rozwój zawodowy i pracę w firmie z długoletnią tradycją. PKL to już 85 lat funkcjonowania w ważnych i wyjątkowych lokalizacjach turystycznych w Polsce.  

- Gmina angażując się w projekt budowy nowej atrakcji turystycznej w Bieszczadach stawiała sobie za cel nie tylko rozwój lokalnej oferty turystycznej, ale także utworzenie nowych miejsc pracy w Solinie. Dla mnie jako wójta ważne jest to, aby zatrzymać ludzi młodych na miejscu w naszej gminie, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę do pracy. Inwestycja Polskich Kolei Linowych oraz Grupy PFR jest szansą dla mieszkańców naszego regionu na znalezienie zatrudnienia w firmie, która jest liderem branży turystycznej w Polsce  

- mówi Adam Piątkowski, Wójt Gminy Solina.

Animator, szef kuchni, managerowie oraz pracownicy gastronomii poszukiwani

W powstającym w Solinie ośrodku turystycznym znajdzie zatrudnienie nawet ponad 100 osób w różnych obszarach: technicznym, obsługi handlowej, gastronomii oraz artystycznej - animatorzy, obsługa parku tematycznego, jak i wielu innych specjalistów. Obecnie Grupa PKL prowadzi rekrutację do ośrodka w Solinie na stanowiska: Manager kawiarni, Manager karczmy, Szef kuchni, Sous Chef. Również trwają aktualnie rekrutacje na stanowiska liniowe w obszarze gastronomii - kucharz, kelner, barman, barista, pomoc kuchenna, pizzer. Szczegóły naborów i ogłoszenia rekrutacyjne dostępne są na stronie PKL

Żródło: PKL

Wszystkim biorącym udział w rekrutacji życzymy powodzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy