Wysokie temperatury powodują, że na bieszczadzkich szlakach turystycznych odnotowywana jest coraz większa ilość turystów. Niestety, niejednokrotnie wędrówki kończyły się kontuzjami, a na pomoc wzywani byli ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Do jednego z takich zdarzeń doszło w okolicy Połoniny Wetlińskiej.

W minioną niedzielę, dyżurny stacji GOPR odebrał zgłoszenie dotyczące kobiety, która schodząc z Połoniny Wetlińskiej poślizgnęła się, upadła i doznała kontuzji. Na miejsce zdarzenia od razu zadysponowano ratowników. Po dotarciu i wstępnych badaniach, GOPR-owcy zdiagnozowali u poszkodowanej uraz stawu skokowego.

Po podaniu środków przeciwbólowych, poszkodowaną najpierw w noszach KONG przetransportowano w dogodne miejsce, a potem w specjalnej przyczepce zwieziono na Przełęcz Wyżną, skąd została przekazana załodze Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego

– relacjonują.

Po szczegółowych badaniach w szpitalu, okazało się, że poszkodowana podczas upadku złamała kości podudzia w obrębie nasad dalszych. Jak się dowiadujemy, zabieg operacyjny nie był konieczny.

Dobre warunki na szlakach

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Bieszczadów informuje, że aktualnie na szlakach panują dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej. Miejscami mogą wystąpić śliskie odcinki tras. Bez względu na pogodę, wyruszając w góry powinniśmy pamiętać o odpowiednim obuwiu.

Zdjęcie główne: GOPR Bieszczady | Facebook