Oddawanie krwi dla ratowania życia ludzkiego to najpiękniejszy humanitarny czyn. Zwłaszcza w obecnej sytuacji dzielenie się tym niezwykłym darem jest ogromnie ważne. Ludzi dobrej woli nie brakuje. Mogliśmy się przekonać o tym po raz kolejny.

Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych zaapelował o pomoc i oddanie krwi na rzecz ratowania ludzkich żyć. Na tą prośbę zareagowało wiele osób, którzy bez zastanowienia postanowili podzielić się tym niezwykłym darem. Część z nich nie przeszła kwalifikacji medycznej, jednak należy podkreślić, że najważniejsze są chęci. Mimo to 27 osób oddało krew, co dało łączną sumę 12,150 litrów.

Poza członkami Klubu HDK „Bieszczadzki Dar Życia” i krwiodawcami niezrzeszonymi, 18 osób po raz pierwszy wzięło udział w akcji honorowego krwiodawstwa.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w akcję poboru krwi, a tym samym jesteśmy Wam drodzy Krwiodawcy ogromnie wdzięczni za Waszą obecność i podzielenie się tym bezcennym darem z potrzebującymi

– mówi Katarzyna Kaszany, prezes OR PCK w Ustrzykach Dolnych.

Źródło i zdjęcie główne: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych | Facebook