Po raz kolejny Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa skierowaną do służb mundurowych, urzędników oraz mieszkańców gminy Olszanica.

Akcja honorowego krwiodawstwa w Olszanicy

Wydarzenie zorganizowane pod szyldem działającego przy Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej Klubie Honorowych Dawców Krwi Legion po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem. Blisko 20 litrów krwi oddali w dniu dzisiejszym funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej, straży pożarnej, policji oraz mieszkańcy gminy Olszanica. „Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem oraz nie uzależnia” – podkreślają mundurowi.

Dlaczego warto oddawać krew?

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia – masywne krwotoki, urazy, wypadki – jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc wszystko jest bezpieczne.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

– podkreśla Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.